نشست خبری نخستین اجلاس و نمایشگاه بین المللی شهر پایدار در کیش

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، نشست خبری با حضور مرتضی رمضانی گالشی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش و محمدرضا قادری دبیر علمی نمایشگاه بین المللی شهر پایدار امروز پنجشنبه ۲۲ دی در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

مرتضی رمضانی گالشی، گفت: پوسترها و اطلاعات این رویداد به نحو شایسته توسط روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش پیش از برگزاری نمایشگاه اطلاع رسانی خواهد شد از این رو رسانه های محلی نیز در این رویداد نقش مهم و ارزشمندی را در حوزه اطلاع رسانی بر عهده دارند.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، عنوان کرد: با توجه به استقبال گردشگران و مسافران برای سفر به جزیره کیش برنامه ریزی هایی در راستای افزایش پروازها و تسهیل سفر به جزیره در ماه های پایانی سال در نظر گرفته خواهد شد.

محمدرضا قادری دبیر علمی نمایشگاه و رئیس مرکز نوآوری پست، گفت: محورهای اصلی این رویداد مدیریت شهری هوشمند، اقتصاد پایدار، انرژی های سبز، حمل و ‌نقل پایدار، محیط زیست حوزه های ساختمان پایدار و هوشمند، تجهیزات و زیر ساخت های مخابرات و اطلاعات، پژوهش، اقتصاد پایدار و امنیت در شهر های هوشمند خواهد بود.

وی آخرین دستاورد های فناوری روز در حوزه شهر های پایدار و هوشمند، بررسی نقش مدیریت ساخت و ساز در توانمندسازی، بهینه سازی و ارائه مدل های مناسب در توسعه شهر پایدار، آشنایی با مفاهیم جدید حوزه سازه و طراحی و توسعه زیرساخت های حمل و نقل در راستای هوشمند سازی، ایجاد بستر برای حضور شرکت های دانش بنیان، حفظ سلامت محیط زیست و زمین را بخشی از اهداف کلان برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.

دبیرعلمی نمایشگاهبین المللی شهر پایدار ، همچنین معرفی دستاوردها، ظرفیت ها و توانمندی های شرکت ها، نهادها و سازمان های داخلی و خارجی در زمینه حمل و‌نقل عمومی پایدار و‌ صنایع وابسته، بررسی مصرف بهینه انرژی، توسعه بازار شهری هوشمند، برقراری ارتباط موثر بین نهاد های علمی و‌ اجرایی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی حوزه شهری را از دیگر اهداف برپایی نخستین نمایشگاه بین المللی شهر پایدار برشمرد.

محمدرضا قادری گفت: عقد قرار دادهای بازرگانی در حوزه شهر هوشمند، گسترش تعاملات موثر با دیگر کشورها و استفاده از تجربیات و دستاورد های آنها، ایجاد انگیزه سرمایه گذاری خصوصی و دولتی در این زمینه و جذب و هدایت سرمایه های داخلی و خارجی جهت ورود به طرح های شهر پایدار و توسعه آن از جمله موارد پیش بینی شده در این نمایشگاه است.

قادری اظهار داشت: بیش از ۲۸۰ شرکت کننده از جمله وزارتخانه ها، دانشگاه ها، استانداری ها و شهرداری کلان شهرها همچنین مراکز استان ها، مناطق آزاد، شهر های جدید، بانک و بیمه، صنایع سبز، خودرو سازها، اپراتورهای تلفن همراه، شرکت های دانش بنیان، شرکت های زیرساختی و تجهیزات هوشمند در نخستین دوره برگزاری این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

لینک منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *