تصویب و تدوین طرح مرجان توسط رحیم سرهنگی

تدوین طرح مرجان

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: طرح مرجان که برنامه‌ای جامع برای توسعه مشارکت‌های بخش خصوصی و دولتی در مسیر توسعه پایدار جزایر کیش و هندورابی است، تدوین شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: طرح مرجان که برنامه‌ای جامع برای توسعه مشارکت‌های بخش خصوصی و دولتی در مسیر توسعه پایدار جزایر کیش و هندورابی است، تدوین شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «رحیم سرهنگی» روز پنجشنبه در نخستین جلسه دبیرخانه توسعه پایدار کیش و هندورابی اظهار کرد: در قالب این طرح موضوعاتی همچون پروازها و ورود گردشگر به جزیره، رونق کسب و کارهای جزیره، برگزاری رویدادهای سالانه، تبدیل جزیره کیش به قطب صنایع خلاق و مواردی دخیل در توسعه اقتصادی منطقه مطرح است.

وی ادامه داد: در تلاشیم تا با یک‌ همکاری و هم افزایی با بخش خصوصی، ضمن بهره مندی از تجربه‌ فعالین این حوزه، از پیشنهادات تخصصی برای شناسایی و تقویت ظرفیت‌ها و رفع موانع پیشرفت جزیره در راستای توسعه منطقه استفاده شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، طرح مرجان را مجموعه‌ای از اقدامات هدفمند و نوآورانه دانست و افزود: این طرح ظرفیت‌های بخش خصوصی و سازمان را بهره ور و مسیر سرمایه گذاری و پیشرفت جزیره را تسریع و تسهیل می‌کند.

وی ماموریت طرح مرجان را ریل گذاری مسیر توسعه پایدار کیش و جذب حداکثری مشارکت ذینفعان عنوان کرد.

«سرهنگی» با تاکید بر اینکه، ایجاد چشم انداز مشترک از اهداف اصلی طرح «مرجان» است، بیان کرد: به دنبال چشم اندازی هستیم که همه ذینفعان به آن علاقمند باشند و در مسیر تحقق آن داشته‌های خود را به میدان بیاورند؛ این طرح‌بلند با ایجاد کنسرسیوم‌های تخصصی و سرمایه گذاری، موجبات پیشرفت پایدار جزیره، خلق ارزش و تولید ثروت پایدار برای جزیره و رفاه بیشتر کیشوندان را دنبال می‌کند.

وی‌ با بیان اینکه شرایط مشارکت و همکاری همه علاقمندان در اجرای این طرح فراهم خواهد بود، اظهار کرد: علاقمندان می‌توانند با ارائه ظرفیت گ‌های دانشی، فرهنگی و اقتصادی در تدوین این طرح مشارکت داشته باشند؛ به زودی شیوه مشارکت و همکاری نیز به اطلاع عموم علاقمندان خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، در نخستین جلسه دبیرخانه توسعه پایدار کیش و هندورابی (طرح مرجان) سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد و نمایندگان جوامع تخصصی جزیره کیش نیز حضور داشتند.

اعضا حاضر در این جلسه به ارائه نظرات خود پیرامون محور جلسه پرداختند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *